Loading…

Zyrtari komunal në Podujevë nuk rri në vendin e punës: Qytetarët presin me orë të tëra

  • 10/04/2019 | 18:14

Zyrtari komunal në Podujevë nuk rri në vendin e punës: Qytetarët presin me orë të tëra

Të shpeshta janë rastet kur zyrtarët komunalë nuk gjenden në vendet e tyre të punës ani pse ata duhet të jenë aty, për të kryer detyren e tyre, transmeton Gazeta Metro.


E një rast i tillë ka ndodhur sot në Podujevë. Zyrtari për Akreditim në Zyrën e Sektorit të Gjendjes Civile në Podujevë, nuk ka qëndruar gjatë ditës në vendin e tij të punës.

E përderisa qytetarë të shumtë prisnin ai nuk gjendej në punë

Në bazë të një videoje të cilët një qytetar edhe e ka dërguar shihen pamjet sesi kjo zyrë ka qenë e mbyllur, ani pse ora ishte 14:00.

Teksa zyrtari mungonte, qytetarët është dashur të kthehen prapa pa i kryer shërbimet./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë