Loading…

Zyrtari i PDK’së kritikon anëtarët e Kryesisë: Hyrja në Kryesi është privilegj, do duhej ta bëni publike

  • 04/01/2020 | 21:09

Zyrtari i PDK’së kritikon anëtarët e Kryesisë: Hyrja në Kryesi është privilegj, do duhej ta bëni publike

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli, ka komentuar në lidhje me zgjedhjen e Kryesisë së re të partisë së tij, për të cilën ka thënë se hyrja në të duhet të shihet si privilegj, transmeton Gazeta Metro.


Me anë të një postimi në Facebook, Cakolli ka kritikuar anëtarët e rinj të Kryesisë së PDK’së, për mos-bërjen publike të hyrjes në Kryesi.

Sipas tij, hyrja në kryesi të PDK’së do të duhej të shihej si nder, krenari e privilegj, duke përbërë lajm për secilin anëtarë.

‘Konsideroj se emërimi/zgjedhja anëtarë i Kryesisë qendrore të një partie, e sidomos PDK-së, do duhej të ishte nder, krenari dhe privilegj dhe si i tillë do duhej të përbënte lajm për secilin anëtarë’, ka shkruar ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë