Loading…

Zyrtare: Witsel largohet nga Dortmundi në fund të sezonit

  • 12/05/2022 | 16:18

Zyrtare: Witsel largohet nga Dortmundi në fund të sezonit

Borusia Dortmund ka njoftuar se Axel Witsel do të largohet nga “verdhezinjtë” në fund të këtij sezoni.


Futbollistit i skadon kontrata pikërisht këtë verë, me të dy palët që janë dakorduar për të mos e vazhduar më.

33-vjeçari u transferua te “milionerët” në vitin 2018 nga Tianhai për shumën e 20 milionë eurove.

Ende nuk dihet se në cilën skuadër do të luajë pas kësaj vere belgu.

Gjatë sezonit të fundit, ai u paraqit 28 ndeshje në Bundesligë, ku shënoi dy gola.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë