Loading…

Zyrtare: Shaqir Totaj kandidat për kryetar të Prizrenit nga PDK

  • 29/05/2021 | 13:29

Zyrtare: Shaqir Totaj kandidat për kryetar të Prizrenit nga PDK

Partia Demokratike e Kosovës e ka zyrtarizuar Shaqir Totajn kandidat për kryetar të komunës së Prizrenit.


Totaj i cili është edhe kryetar i Degës së PDK-së në Prizren, e ka marrë besimin e Kryesisë së partisë për të udhëhequr me Prizrenin në katër vitet e fundit.

Këtë zyrtarizim, ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka thënë se është një ditë e veçantë për partinë dhe për Prizrenin.

Ai ka thënë se ka ardhur koha që Prizrenin ta kthejnë në binarët e përparimit.

“Sot është një ditë e veçantë dhe hapja e një epoke të re për PDK-në dhe për qytetin e Prizrenit. Jam i lumtur që jemi sot në një ditë kaq të bukur në Prizren para një shtëpie më të rëndësishme të shqiptarisë, në ndërtesën e Lidhjes së Prizrenit. Jam i lumtur që në këtë takim shohë shumë qytetarë të Prizrenit që kanë ardhur në këtë takim promovuese, sepse e duan qytetin e Prizrenit, pastërtinë, shëndetësisë dhe arsimimin më të mirë në Prizren. Natyrisht që unë jam këtu që të ju ftoj të gjithë juve që të bashkohemi dhe ta kthejmë Prizrenin në binar të përparimit”, ka thënë Hoxhaj, përcjell Express.

Ndër të tjera, Hoxhaj tha se Prizrenit i duhet një kryetarë që u është pranë 24 orë qytetarëve.

“Kësaj komune i duhet një kryetar që i është pranë 24 orë, qëndron në Prizren dhe është pranë çdo kategorie të qytetit. Sot jam në Prizren që në emër të strukturave të PDK-së, që para jush ta shpalli zyrtarisht, Shaqir Totajn, si kandidat dhe kryetar të ardhshëm të komunës së Prizrenit”, ka thënë Hoxhaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë