Loading…

Zyrtare: Sadio Mane është lojtar i Bayern Munich

  • 22/06/2022 | 13:37

Zyrtare: Sadio Mane është lojtar i Bayern Munich

Tashmë është gjithçka zyrtare se senegalezi, Sadio Mane, është lojtar i Bayern Munich dhe është larguar nga Liverpool pas gjashtë sezonesh të mrekullueshme, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Twitter skuadra e Bayern Munich e ka zyrtarizuar transferimin e Sadio Mane, i cili ka nënshkruar kontratë me ‘Bavarezët’ deri në vitin 2025.


Ndërsa, edhe Liverpool e ka zyrtarizuar largimin e tij, duke shkruar: ”Sadio Mane ka përfunduar sot transferimin e tij në Bayern Munich pas gjashtë sezoneve të shkëlqyeshme me Liverpool. Ai po largohet si legjendë e Liverpool.”

Ai largohet nga ‘Anfield Road’ pasi fitoi Ligën e Kampionëve, Premier League, Botërorin e Klubeve, Superkupën e Europës, FA Cup dhe Carabao Cup.

Nga 269 paraqitjet e tij për nën kampionët e Europës, Mane shënoi 120 gola dhe regjistroi 28 asistime në të gjitha garat. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë