Loading…

Zyrtare: Ramos largohet pas 16 vitesh nga Real Madrid

  • 16/06/2021 | 21:41

Zyrtare: Ramos largohet pas 16 vitesh nga Real Madrid

Sergio Ramos është larguar zyrtarisht nga Real Madrid.


Lajmin e ka bërë të ditur klubi spanjoll përmes një komunikate të lëshuar në rrjetet sociale.

“Real Madrid njofton se nesër, do të ketë një moment lamtumire me Serio Ramosin, në prani të presidentit, Florentino Perez”, shkruhet në njoftimin e Real Madrid

Ramos është pjesë e klubit madrilen që nga viti 2005. Ai u transferua në ‘Santiago’ nga klubi i Sevillas.

Ramos gjatë karrierës së tij te Real Madrid bëri afro 500 paraqitje dhe shënoi 72 gola.

E ardhmja e tij mund të jetë Franca, pasi skuadra e Paris Saint-Germain ka shprehur interesim për të.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë