Loading…

Zyrtare, PSG shkarkon Pochettinon

  • 05/07/2022 | 12:59

Zyrtare, PSG shkarkon Pochettinon

Paris Saint-Germain ka konfirmon se i ka dhënë fund bashkëpunimit me Mauricio Pochettinon.


Trajneri argjentinas dhe stafi i tij i ishin bashkuar klubit kryeqytetas në janar të vitit 2021. Ai bëri 84 ndeshje në të gjitha garat në pankinën parisienë, përcjellë KosovaPress.

Nën drejtimin e tij, Paris Saint-Germain fitoi titullin në vitin 2020, Kupën e Francës 2021 dhe titullin e 10-të të kampionatit francez në historinë e tij, prillin e kaluar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë