Loading…

Zyrtare: Prishtina prezanton edhe transferimin e tretë

  • 01/07/2022 | 12:00

Zyrtare: Prishtina prezanton edhe transferimin e tretë

Skuadra e Prishtinës përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur edhe transferimin e tretë të saj për këtë sezon. Ai është qendërmbrojtësi, Besir Ramadani, i cili ka firmosur kontratë dy vjeçare me kryeqytetasit, transmeton Gazeta Metro.


Klubi i Prishtinës ka filluar të jetë aktive në këtë afat kalimtar veror pasi zyrtarizoi ditën e djeshme transferimet e Endrit Bahollit dhe Mërgim Pefqelit, sot ka zyrtarizuar edhe mbrojtësin, Besir Ramadani.

Ai së fundmi ishte pjesë e ekipit shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Struga, e cila garon në Superligën e Maqedonisë.

Ramadani më herët ka qenë pjesë edhe e Shkupit dhe Gostivarit, ndërsa mëmë parë i ka mbrojtur edhe ngjyrat e grupmoshave të Maqedonisë së Veriut (deri te U-18), kurse pastaj është bërë pjesë edhe e Kombëtares së Shqipërisë U-21. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë