Loading…

Zyrtare: Malisheva transferon talentin e A&N

  • 24/06/2022 | 14:15

Zyrtare: Malisheva transferon talentin e A&N

Skuadra e Malishevës përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me talentin e A&N, Liburn Shala, i cili rikthehet te malishevasit pas pesë viteve, transmeton Gazeta Metro.


Klubi i Malishevës në një postim të fundit në Facebook ka komunikuar se ka kompletuar transferimin e 19-vjeçarit, Liburn Shala, ku ky i fundit ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me skuadrën e drejtuar nga Arsim Thaqi.

Shala më herët kishte qenë pjesë edhe e Përfaqësueses së Kosovës U-15, ndërsa së fundmi ishte pjesë e A&N, klub me të cilin me gjeneratën U-19 arritën të inkuadrohen në Superligën e Kosovës dhe pastaj kishte qenë titullar në shumë ndeshje me ekipin senior në Ligën e Parë.

Ai karrierën e kishte filluar te Malisheva për t’u transferuar pastaj tek Prizrenspor dhe Winner. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë