Loading…

Lista Serbe rikthehet në Kuvend, merr pjesë në mbledhjen e Kryesisë

  • 27/03/2017 | 12:37

Lista Serbe rikthehet në Kuvend, merr pjesë në mbledhjen e Kryesisë

Udhëheqësi i Listes Serbe, Slavko Simiq, po merr pjesë në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit e cila është dashur të fillojë në orën 12:00.

Gjatë mbledhjes  pritet të bisedohet për çështjen mbi shfrytëzimit e thëngjillit dhe minierës e Sibovcit.

Për disa muaj rresht Lista Serbe e ka bojkotuar punën e Kuvendit, duke kërkuar që të themelohet asociacionit i komunave me shumicë serbe.

Pas takimit në mes kryeministrit serb Vuçiq dhe kancelares gjermane Merkel, kjo e fundit thuhet se e ka bindur shefin e qeverisë serbe që ta kthej në Kuvedin e Kosovës Listës Serbë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë