Loading…

Zyrtare, ky është transferimi i radhës te Interi

  • 02/07/2022 | 13:02

Zyrtare, ky është transferimi i radhës te Interi

Gjiganti italian, Inter, ditëve të fundit ka zyrtarizuar tre transferime, ndërsa sot klubi i bashkohet edhe një lojtar i ri.


Bëhet fjalë për Henrikh Mkhitaryan, i cili i është bashkuar Interit si lojtar i lirë nga Roma, pasi që me këtë të fundit i skadoi kontrata, përcjell KosovaPress.

Ish-lojtari i Arsenalit dhe Manchester United ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare në “Giuseppe Meazza”, duke u bërë nënshkrimi i katërt veror i “Nerazzurrëve” pas ardhjes së Andre Onana, Kristjan Asllanit dhe Romelu Lukakut.

Mkhitaryan shijoi një periudhë të suksesshme në kryeqytetin italian pas largimit nga Premier Liga, ku u shpall kampion i edicionit inaugurues të Ligës së Konferencës në fund të sezonit 2021/22.

Roma ishte përpjekur të negocionte një marrëveshje të re me Mkhitaryan në vitet e fundit, por nuk arriti të binte dakord për kushtet, dhe ai tani i është bashkuar rivalëve të tyre në Serie A, Inter, pasi kontrata e tij skadoi në fund të qershorit.

Në sezonin e fundit, Mkhitaryan arriti të bëjë 44 paraqitje në të gjitha garat për Romën, duke regjistruar pesë gola dhe nëntë asistime mbi emrin e tij.

Fotot e Mkhitaryan duke nënshkruar kontratën dhe si lojtar i Interit i gjeni më poshtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë