Loading…

Zyrtare: Ibrahim Dresevic transferohet tek skuadra turke

  • 24/06/2022 | 15:11

Zyrtare: Ibrahim Dresevic transferohet tek skuadra turke

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Ibrahim Dresevic është transferuar si lojtar i lirë tek skuadra turke, Fatih Karagumruk, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Twitter skuadra turke, Fatih Karagumruk, ka bërë të ditur se ish-mbrojtësi i Heerenveen, Ibrahim Dresevic, është lojtari më i ri i tyre.

”Mirësevini në Karagumruk, Ibrahim Dresevic. Kemi transferuar mbrojtësin kosovar 25-vjeçar Ibrahim Dresevic,” thuhet në postimin e tyre.

Vlen të theksohet se 25-vjeçari tani do të jetë nën urdhrat e legjendës italiane, Andrea Pirlo, i cili para pak ditësh ishte zyrtarizuar si trajner i skuadrës.

Dresevic sezonin e kaluar me Heerenveen kishte zhvilluar 32 ndeshje në të gjitha garat, por në fund u largua si lojtar i lirë nga ekipi holandez. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë