Loading…

Zyrtare: Gentrit Salihu kalon nga Besa tek skuadra e Portos

  • 27/08/2021 | 19:02

Zyrtare: Gentrit Salihu kalon nga Besa tek skuadra e Portos

Gentrit Salihu është lojtari i radhës nga Kosova që bën një hap të madh në karrierën e tij.


Skuadra e Portos këtë merkato po mendon edhe për gjeneratat e reja, dhe një talent ata e kanë ‘vjedhur’ nga Kosova.

Sot, faqja zyrtare e Porto njoftoi për nënshkrimin e kontratës me Gentrit Salihun, përcjell Periskopi.

Lojtari do t’i bashkohet skuadrës U19 të Portos, por me pritshmëri të mëdha që të thyej grupmoshat dhe t’i bashkohet edhe skuadrës A.

Salihu më parë ishte pjesë e skuadrës së Besës, me të cilën pati paraqitje mjaft të mira që e ndihmuan të dilte jashtë kufijve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë