Loading…

Zyrtare: Fidan Aliti vazhdon kontratën me Zurich

  • 27/05/2022 | 21:19

Zyrtare: Fidan Aliti vazhdon kontratën me Zurich

Fidan Aliti ka nënshkruar kontratë të re me FC Zurichin deri më 30 qershor 2025.


Aliti është pjesë e Zurichit tash e dy vite, kur kishte kaluar nga Kalmar.

Mbrojtësi i Kosovës në sezonin e fundit regjistroi 33 paraqitje në Superligën e Zvicrës, ku shënoi dy gola dhe shtoi një asistim.

Fidan Aliti me Zurichin u shpall kampion për sezonin 2021/22 në elitën e futbollit zviceran.

Ai më parë ka luajtur te Luzern, Sheriff Tiraspol, Sleven Belupo dhe Skënderbeu.

Aliti ka 40 ndeshje me Kosovë dhe një gol të shënuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë