Loading…

Zyrtare: Federico Chiesa i bashkohet Juventusit, këto janë detajet e marrëveshjes

  • 05/10/2020 | 19:42

Zyrtare: Federico Chiesa i bashkohet Juventusit, këto janë detajet e marrëveshjes

Pas arritjes së marrëveshjes me Federico Chiesan, Juventusi ka arritur marrëveshje edhe me Fiorentinan për transferimin e Federico Chiesas, transmeton Gazeta Metro.


Kampioni në fuqi italian ka njoftuar se ka arritur marrëveshje për huzimin e sulmuesit italian për dy vite, teksa pas dy viteve kanë të drejtën e blerjës përfundimtare.

‘Zonja e Vjetër’ do paguajë tre milionë euro për 22 vjeçarin në këtë sezon, kurse shtatë milionë euro të tjera në sezonin e ardhshëm.

Pas dy viteve, Juventusi ka të drejtën e blerjës së Federico Chiesas për shumën prej 40 milionë eurove. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë