Loading…

Zyrtare: Evertoni huazon Theo Walcottin te skuadra tjetër nga Premier Liga

  • 05/10/2020 | 23:59

Zyrtare: Evertoni huazon Theo Walcottin te skuadra tjetër nga Premier Liga

Sulmuesi anglez, Theo Walcott, sezonin e tanishëm 2020/21 do ta kaloj si i huazuar te skuadra e Southamptonit, transmeton Gazeta Metro.


Pas 12 viteve të kaluara te Arsenali dhe 2 viteve tjera te Evertoni, sulmuesi 31 vjeçar është rikthyer edhe njëherë tjetër te skuadra ku mori hapat e parë si futbollist, te Southamptoni.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi anglez përmes një njoftimi në faqen zyrtare, ku Southampton FC njoftoi për marrëveshjen e arritur me Evertonin.

Klubi anglez bëri të ditur se kanë huazuar për një sezon Theo Walcottin, i cili në fundin e sezonit 2020/21 do rikthehet përsëri në ‘Goodison Park’. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë