Loading…

ZYRTARE: Chelsea kampioni më i ri i Evropës

  • 29/05/2021 | 22:58

ZYRTARE: Chelsea kampioni më i ri i Evropës

Chelsea është kampioni më i ri i Evropës, duke mposhtur kështu Manchester Cityn me rezultat 1-0.


Kai Havertz ishte goli që vendosi gjithçka në këtë ndeshje, i cili erdhi në minutën e 42-të pas një asistimit të Mason Mount, raporton lajmi.net.

Chelsea u tregua një skuadër me e rrezikshme sesa Man City gjatë gjithë ndeshjes, gjë që rezultoi në fund edhe ta fitojnë takimin.

Thiago Silva u largua nga loja në minutën e 39-të, mirëpo në fund skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel arriti që të fitojë ndeshjen dhe kësisoj të shpallet kampioni më i ri i Evropës.

Pep Guardiola u kritikua rëndë për formacionin e tij, gjë që i kushtoi në fund.

Chelsea tani është skuadra e cila ka dy trofe të Ligës së Kampionëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë