Loading…

Zyrtare: Borussia Dortmund shkarkon Marco Rose

  • 20/05/2022 | 12:43

Zyrtare: Borussia Dortmund shkarkon Marco Rose

Skuadra e Borussia Dortmund përmes një njoftimi në Twitter ka komunikuar se kanë ndërprerë marrëdhënien e bashkëpunimit me trajnerin, Marco Rose, transmeton Gazeta Metro.


Borussia Dortmund tashmë edhe zyrtarisht ka shkarkuar trajnerin gjerman, Marco Rose i cili u emërua trajner vitin e kaluar.

Marco Rose si trajner i Borussia Dortmund ishte paraqitur në 47 takime, ku kishte pasur 27 fitore, katër barazime dhe 16 humbje.

Kujtojmë që verdhë e zinjtë këtë edicion në Bundesligë kishin përfunduar në pozitën e dytë me 69 pikë, tetë më pak se Bayern Munich e cila u shpall në fund kampion. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë