Loading…

Zyrtare: Ben White transferohet tek Arsenal – rekord në Brighton

  • 30/07/2021 | 17:28

Zyrtare: Ben White transferohet tek Arsenal – rekord në Brighton

Ben White i është bashkuar skuadrës së Arsenal.


Faqja zyrtare e skuadrës së Brighton ka njoftuar se është arritur marrëveshje mes tyre dhe skuadrës së Arsenal, për kartonin e Ben White.

Mbrojtësi është bërë lojtari që është shitur për shumën më të shtrenjtë ndonjëherë, nga Brighton & Hove Albion, përcjell Periskopi.

Kështu thuhet në njoftimin e Brighton, ndonëse shuma nuk është zyrtarizuar akoma, duke u thënë se kushtet kanë mbetur për t’u diskutuar.

Nga ‘Sky Sports’ raportojnë se ‘Gunners’ kanë paguar 50 milionë funte për kartonin e lojtarit.

White do të jetë një ndihmë e madhe për Mikel Arteta, në tentimin për të transformuar mbrojtjen e Arsenal.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë