Loading…

Zyrtare: Bayern Munchen transferon zëvendësuesin e David Alaba

  • 27/05/2021 | 10:05

Zyrtare: Bayern Munchen transferon zëvendësuesin e David Alaba

Skuadra e Bayern Munchen ka nisur me blerje ende pa u hapur afati i transferimeve.


Kampioni i Bundesligas zyrtarisht ka transferuar mbrojtësin anësor, Omar Richards nga skuadra e Reading.

23-vjeçari ka firmosur kontratë me gjigantin gjerman deri në vitin 2025.

Richards gjatë këtij sezoni bëri 41 paraqitje, duke rënë në ‘sy’ të Bayernit.

Anglezi dikur luajti edhe për skuadrën e Fulhamit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë