Loading…

Zv/ministri shqiptar sekretarit serb midis Beogradi: Po të them se Kosova është e pavarur

  • 11/10/2018 | 14:36

Zv/ministri shqiptar sekretarit serb midis Beogradi: Po të them se Kosova është e pavarur

Në Beograd sot po zhvillohet Ministeriali i Mbrojtjes së Evropës Juglindore.


Në këtë takim, sekretari serb i Mbrojtjes, Bojan Jocic, tha se Serbia është kundër shpalljes, siç ka thënë ai, të pavarësisë së njëanshme të Kosovës dhe Metohisë, transmeton gazetametro.net

Më tej, ai tha se shndërrimi i FSK’së në ushtri paraqet rrezik për stabilitetin e rajonit.

Në lidhje me këto deklarata ka reaguar Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Petro Koçi, i cili tha se Kosova është një vend i pavarur dhe duhet të ftohet në SEDM.

“Anëtarësimi i Kosovës në iniciativa të tilla rajonale jo vetëm kontribuon për paqen dhe stabilitetin në rajon, por lehtëson gjithashtu shpirtin e dialogut dhe realizmit mes Prishtinës dhe Beogradit”, tha Koçi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë