Loading…

Zubin Potoku prin listën e të prekurve me koronavirus në 24 orët e fundit

  • 19/04/2020 | 22:09

Zubin Potoku prin listën e të prekurve me koronavirus në 24 orët e fundit

Nga 51 rastet e reja pozitive me koronavirus në Kosovë, duket se Zubin Potoku në 24 orët e fundit ka shënuar një rritje të madhe me persona të infektuar me këtë virus, duke regjistruar 13 raste vetëm brenda një dite, shkruan Gazeta Metro.


Kjo është bërë e ditur në njoftimin e fundit nga IKSHPK, ku tutje thuhet se jo vetëm kjo komunë e veriut të Kosovës ka shënuar rritje të numrit të të infektuarve gjatë ditës së sotme.

Përveç saj, gjashtë raste të reja janë shënuar edhe në Mitrovicën e Veriut, katër raste në Zveçan dhe dy të tjerë nga komuna e Leposaviqit.

“Rastet pozitive janë raste kontakti, trembëdhjetë (13) raste me vendbanim në Zubin Potok, dymbëdhjetë (12) raste nga komuna e Ferizajit (sipas vendbanimit: Ferizaj shtatë (7) raste, Vojnovc tre (3) raste dhe Kosinë dy (2) raste), dhjetë (10) raste nga komuna e Vitisë (sipas venbanimit:Viti gjashtë (6) raste dhe Skifteraj katër (4) raste), gjashtë (6) raste nga Mitrovica e Veriut, katër (4) raste nga Zveçani, dy (2) raste nga komuna e Leposaviqit (sipas vendbanimit: Leshak dy (2) raste, dy (2) raste nga komuna e Prishtinës dhe me nga një (1) rast vendbanimet: Prizren dhe Pejë”, thuhet në njoftim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë