Loading…

ZRrE shpërfillëse ndaj kërkesave të KESCO, shtrenjtimi i rrymës aplikohet nga 9 shkurti

  • 16/02/2022 | 11:55

ZRrE shpërfillëse ndaj kërkesave të KESCO, shtrenjtimi i rrymës aplikohet nga 9 shkurti

Kryetari i Bordit të Zyrës Rregullative të Energjisë (ZRRE), Ymer Fejzullahu ka thënë se nuk kanë marrë parasysh kërkesën e KESCO për shtyrjen e vendimit me rritje të tarifave deri më 1 mars.


“Vendimi hynë në fuq nga 9 shkurt”, ka thënë shkurt Fejzullahu.

Derisa për publikimin e vendimit, ai tha se kjo do të ndodhë brenda 30 ditësh.

Në këtë konferencë për media, Fejzullahu ka përsëritur se rritje të tarifave nuk do të ketë për konsumatorët që shpenzojnë deri 800 kilovatë, por shtoi se nëse nuk do të kishte subvencionim nga Qeveria me 100 milionë euro, pa dyshim që do të kishte pasur shtrenjtim të energjisë elektrike edhe për këtë kategori.

Në mbledhjen e sotme, ZRRE ka marrë vendim për zbritjen e tarifave të energjisë për Ngrohtoren e Qytetit të Gjakovës përreth 7 për qind.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë