Loading…

Zaev shpallë fitore të parakohëshme (Foto)

  • 11/12/2016 | 22:20

Zaev shpallë fitore të parakohëshme (Foto)

Lideri i Opozitës në Maqeoni Zoran Zaev dhe partia e tij LSDM, ka shpallur fitoren e saj në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, përkundër se rezultatet e numruara deri në 30 përqidn tregojnë partinë e tij në vend të dytë. Ata besojnë se kanë fituar për jnë deputet më shumë.

Petre Shilegov,  zëdhënës i LSDM’së, ka thënë se opozita maqedonase ka fituar në të gjitha qytetet e mëdha, duke i shkaktuar humbje VMRO-DPMNE’së të Nikolla Gruevskit.

LSDM i ka bërë thirrje qytetarëve të dalin të festojnë në sheshin e Shkupit, pasi fitorja është afër. Kjo edhe mund ta tensionojë situatën dhe të ndikojë negativisht në procesin zgjedhor më Maqedoni. /gazetametro.netzgjedhjet-maqedoni-lsdm

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë