Loading…

Zogaj tregon pse tërhoqi nënshkrimin (Dokument)

  • 15/11/2016 | 13:35

Zogaj tregon pse tërhoqi nënshkrimin (Dokument)

Deputeti i PDK-së Bislim Zogaj, ka folur për tërheqjen e nënshkrimit për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme të thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje.


Ai tërheqjen e nënshkrimin e ka arsyetuar me dy gjëra. E para ka thënë se nënshkrimin e kishte dhënë për thirrjen e një seance plenare, dhe ai i ishte përdorur për seancë të jashtëzakonshme, dhe e dyta para se të mbahet një seancë e tillë, preferon të pres rezultatet e hetimit nga institucionet, transmeton gazetametro.net.

“Deklaroj se me datë 12. 11. 2016 kam firmosur kërkesën e Grupit Parlametnar të VV-së, për mbajtjen e një Seance Plenare për sqarim lidhur me rastin. Mirëpo ju njoftojë se firma ime është përdorë për një Seancë të Jashtëzakonshme për të cilën nuk jam i gatshëm, preferoj që paraprakisht të priten rezultatet e hetimit nga institucionet përkatëse”, thuhet në deklaratën e tij dorëzuar mediave. /gazetametro.net

1

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë