Loading…

‘Znaqkë’: Milaim Zeka e quan hajvan deputetin e VV’së

  • 30/11/2021 | 20:02

‘Znaqkë’: Milaim Zeka e quan hajvan deputetin e VV’së

Gazetari Milaim Zeka në T7 e ka quajtur ‘hajva’, deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Enver Dugollin, shkruan Gazeta Metro.


Pas një përplasjeje të Dugollit me Zekën, ky i fundit i tha deputetit të VV’së ‘hajvan’.

“Pse është Enver Dugolli, kaq njeri hajvan dhe ultë dhe me quan mua ‘znaqkë’?”, ka pyetur fillimisht Zeka.

Tutje, Zeka ka thënë se nëse vazhdon ta quajë “hajvan” Dugollin, mund ta fyej botën e hajvanatit.

“Është shumë më rënë me e quajt hajvan sepse unë po e fyej botën e hajvanatit duke krahasuar Enverin me ta. Sepse nuk ka tigër, as lopë që të fyen. Për mua bota njerëzore është me poshtër kur të fyen sesa bota shtazore. Unë tana ja kisha falë, edhe me me quajt edhe hajvan. Ama me më quajt znaqkë, këtë s’ia pranoj”, ka thënë Zeka. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë