Loading…

Zinedine Zidane pritet të drejtojë gjigantin botëror

  • 09/06/2021 | 12:00

Zinedine Zidane pritet të drejtojë gjigantin botëror

Ish trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane thuhet se është duke pritur kur stoli i Kombëtares së Francës të jetë i lirë.


Zidane u largua nga posti i Realit për të dytën herë në edicionin 2020/21 dhe tashmë është zëvendësuar nga Carlo Ancelotti.

Zidane ka stërvitur vetëm Real Madridin gjatë karrierës, duke përfshirë edhe ekipin e dytë në janarin e vitit 216.

Por, në vend se t’i bashkohet ndonjë skuadre, Zidane ka vendosur që destinacioni i radhës të jetë stoli i Kombëtares franceze.

48-vjeçari është duke u përgatitur që të marrë stolin qysh në sezonin tjetër.

Përzgjedhësi momental Didier Deschamps ka kontratë deri në vitin 2022, por mund të jep dorëheqje pas “Euro 2020” nëse fiton Kampionatin Francez, por nëse gjithçka nuk shkon sipas planit, atëherë Zidane do detyrohet të pres deri në janarin e vitit 2023.

Në rast që tekniku francez nis punën në vitin 2023, turneu i parë do jetë Kampionati Evropian 2024 në Gjermani, pastaj edhe Kupa e Botës 2026 që do mbahet në Amerikë, Kanada dhe Meksikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë