Loading…

‘Zgjoi’ do të shfaqet edhe në Australi dhe Zelandë të Re

  • 18/01/2022 | 23:44

‘Zgjoi’ do të shfaqet edhe në Australi dhe Zelandë të Re

Filmi i Blerta Bashollit, “Zgjoi”, do të shfaqet në 18 kinema në Australi dhe në gjashtë të tjera në Zelandë të Re, shkruan Gazeta Metro.


Kjo është bërë e ditur përmes faqes zyrtare të filmit dhe kjo është një mundësi që shqiptarët që jetojnë atje ta shohin rrëfimin e Fahrije Hotit nën interpretimin e aktores Yllka Gashi.

“Zgjoi” tanimë është futur në listën e ngushtë të 15 filmave për të garuar në Oscar.

Këtu janë dhënë edhe disa detaje të tjera për rezervimin e biletave. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë