Loading…

Zgjidhet ngjyra simbol e vitit 2024: Ja çfarë nënkupton

  • 08/12/2023 | 11:39

Zgjidhet ngjyra simbol e vitit 2024: Ja çfarë nënkupton

Edhe këtë vit kompania e famshme amerikane ka publikuar ngjyrën e vitit për 2024.


Ngjyra e vitit është shpallur “Peachy Fuzz”, që në shqip është ngjyrë pjeshke e pushëzuar.

“Evokon atmosfera qetësie, duke na ofruar një hapësirë ​​për të qenë, ndjerë, shëruar dhe lulëzuar, qoftë duke kaluar kohë me të tjerët apo duke shijuar një moment vetmie”, thotë Leatrice Eiseman, drejtore e Institutit Pantone Color.

Kjo nuancë shënon 25 vjetorin e “Ngjyrës së Vitit”, shpallur nga kompania amerikane e specializuar në katalogimin dhe prodhimin e ngjyrave. Për vitin e ardhshëm, ky ton i ngrohtë dhe i butë do të dominojë në shkallën e ngjyrave, një nuancë pjeshke mes rozës dhe portokallisë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë