Loading…

Zgjidhet kryetarja e Gjykatës Themelore të Prishtinës

  • 21/12/2016 | 08:13

Zgjidhet kryetarja e Gjykatës Themelore të Prishtinës

Afërdita Bytyqi do ta udhëheqë Gjykatën Themelore të Prishtinës në katër vjetët e ardhshëm.


Ajo të martën ka fituar votat e Këshillit Gjyqësor të Kosovës për t’u vënë në krye të Themelores. Pos Prishtinës, KGJK-ja ka votuar edhe për kryetarë të gjykatave të tjera themelore në Kosovë.

Në Gjykatën Themelore të Pejës është përzgjedhur për kryetar Kreshnik Radoniqi, kurse në atë të Prizrenit Ymer Hoxha, i cili ka qenë kryetar edhe gjatë mandatit të kaluar. Njësoj, edhe në krye të Gjykatës Themelore të Gjakovës është përzgjedhur kryetari që ishte deri tani, Vaton Dërguti, e po ashtu edhe në Ferizaj, Bashkim Hyseni.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë