Loading…

Zgjedhjet në PDK, mund të mbahen më 2 mars

  • 10/02/2017 | 17:51

Zgjedhjet në PDK, mund të mbahen më 2 mars

Zgjedhjet ku do të zgjidhen strukturat e reja të PDK’së, mund të mbahet më 2 mars. Kjo datë është propozim i Kryesisë së tanishme të PDK’së, e që pritet të votohet.


Këtë e ka thënë ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, i cili ka sqaruar se ende po diskutohet për këtë në mbledhjen që po mbanë PDK’ja.

“Zgjedhjet në PDK mund të mbahen me 2 mars, ky është propozimi i Kryesisë”, ka thënë Hoxhaj.

Ndërkaq, Enver Hoxhaj  ka komentuar edhe zërat brenda PDK’së për largim nga koalicioni me LDK’në.

“Ne jemi PDK, dhe në demokraci, pluralizmi i pikëpamjeve e ideve, e përmirëson politikbërjen. Pikëpamjet mund të jenë individuale. Unë si anëtar, i respektoj vendimet që i merr Këshilli Drejtues, përderisa nuk ka vendim nga Këshilli Drejtues, ne duhet t’i vazhdojmë obligimet e koalicionit”, ka shtuar Hoxhaj.

Ndryshe, PDK’ja ende po vazhdon mbajtjen e mbledhjes, ku po diskutohet data e mbajtjes së Konventës ku do të zgjedhen strukturat e reja të PDK’së./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë