Loading…

Zgjedhjet në PD, Vokshi: Deri në orën 11 kanë votuar 14012 anëtarë

  • 22/05/2022 | 12:38

Zgjedhjet në PD, Vokshi: Deri në orën 11 kanë votuar 14012 anëtarë

Albana Vokshi ka deklaruar se procesi zgjedhor për kreun e PD-së po vijon normalisht.


Vokshi njofton se deri në orën 11:00 kanë votuar në 108 qendra votimi 14012 anëtarë.

“Procesi po vijon normalisht, duket një interes i madh i demokratëve që ka nisur që në orët e para të mëngjesit. Numri i madh i qendrave të votimit e ka bërë më të menaxhueshme fluksin e demokratëve.

Pjesmarrja deri në orën 11:00:

Shkodër 1287

Lezhë 830

Kukës 1081

Dibër 650

Durrës 1005

Tiranë 3694

Elbasan 1190

Berat 460

Korçë 1200

Fier 1520

Vlorë 570

Pra, në total janë 14012 anëtarë që kanë votuar” tha Vokshi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë