Loading…

Zgjedhjet në Drenas, themeli i demokracisë

  • 05/12/2016 | 18:25

Zgjedhjet në Drenas, themeli i demokracisë

Vlerësime për mbarëvajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në komunën e Drenasit ka dhënë sot edhe ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell.

Për ambasadorin, i cili sot vizitoi komunën e Gjilanit, është e rëndësishme që qytetarët të ndihen fuqiplotë në cilat do zgjedhje në Kosovë.

“Sepse shprehja e pikëpamjeve politike, është themel i demokracisë”, ka thënë O’ Connell.

Duke u lidhur me ngjarjen që merrte pjesë në Gjilan, por edhe me zgjedhjet e jashtëzakonshme në Drenas, ambasadori O`Connell tha se asamblenë e fëmijëve e ka inkurajuar që të kërkojë më shumë prej politikanëve, sepse askush tjetër nuk do ta ndryshojë botën për fëmijët, nëse fëmijët vetë nuk i bëjnë  ndryshimet që dëshirojnë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë