Loading…

Zgjedhjet në BIK: Këta janë dy kandidatët e vetëm për myfti

  • 27/10/2018 | 12:28

Zgjedhjet në BIK: Këta janë dy kandidatët e vetëm për myfti

Bashkësia Islame e Kosovës veçse ka nisur procesin e sotëm zgjedhor për myftiun dhe kryesinë e re për një mandat pesë vjeçar.

Në garë për të parin e BIK-ut janë vetëm dy kandidatë.

Edhe për një mandat po garon myftiu aktual, Naim Tërnava si dhe kundërkandidati i tij, anëtari i BIK-ut, Reshat Mexhiti.

Kujtojmë se Tërnava është myfti i institucionit më të rëndësishëm islam në Kosovë tash e tri mandate./indeksonline

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë