Loading…

Zgjedhjet e reja në veri çojnë huq 500 mijë euro

  • 04/06/2023 | 22:21

Zgjedhjet e reja në veri çojnë huq 500 mijë euro

500 mijë euro u harxhuan për zgjedhjet që nuk prodhuan zgjidhje.


Votimet për kryetar të 4 komunave veriore, ndërkombëtarët po kërkojnë të përsëriten pasi si të tilla ku u fituan nga shqiptarët, sollën veç protesta e tensione.

Monitoruesit e shoqërisë civile duan që të mos përsëritet 23 prilli ku veç parave shteti humb edhe në përmbajte. Për shpenzime të keqplanifikuara, qeverinë po e akuzon një deputete opozitare nga Komisioni për Mbikqyrjen e Financave Publike.

E nga dalja e ulët në zgjedhjet e jashtëzakonshme të prillit, joqeveritari Jashari shton se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duhet marrë mësim. Për të evituar shpenzimet dhe tensionimin e situatës, u pati kërkuar që edhe zgjedhjet e 23 prillit të shtyhen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë