Loading…

Zgjedhjet e brendshme në Vetëvendosje: Lista e plotë e të zgjedhurve në 26 komuna

  • 26/09/2022 | 22:09

Zgjedhjet e brendshme në Vetëvendosje: Lista e plotë e të zgjedhurve në 26 komuna

Të dielën përmes parimit një anëtar-një votë anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje, zgjodhën kryetarin e LVV-së, GVV-së dhe RVV-së, në nivel të tretë.


Po ashtu në 26 qendra ata votuan edhe për organet e njëjta për nivelin e dytë organizativ, atë të qendrave.

“Strukturat e reja të dala nga këto zgjedhje përfaqësojnë gjerësinë e Lëvizjes tonë, drejtimin e saj progresist dhe fuqinë organizative si subjekti më i madh politik në vend”, thuhet në njoftimin e LVV-së.

Më poshtë gjeni të zgjedhurit për secilën prej 26 Qendrave të Lëvizjes Vetëvendosje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë