Loading…

Zgjedhje të jashtëzakonshme në katër komunat veriore

  • 08/04/2019 | 20:30

Zgjedhje të jashtëzakonshme në katër komunat veriore

Më 19 maj do të ketë zgjedhje të reja në vend, transmeton Gazeta Metro.

Janë katër komunat veriore që do t’i nënshtrohen këtij procesi në rrethana të jashtzakonshme, për t’i zgjedhur pasardhësit e kryetarëve serbë që dhanë dorëheqje më 27 nëntor të vitit të kaluar.

E këta të fundit, do t’i drejtohen sërish për urdhëra Beogradit, ku takohen me presidentin Aleksandar Vuçiq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë