Loading…

Zemaj: Kush i mashtroi dhe largoi i pari shqiptarët, Albin Kurti, magjistari dhe akrobati

  • 27/01/2022 | 11:53

Zemaj: Kush i mashtroi dhe largoi i pari shqiptarët, Albin Kurti, magjistari dhe akrobati

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) për masat e reja kundër COVID-19, duke thënë se janë duke diskriminuar qytetarët e vendit që jetojnë jashtë Kosovës ose në shtetet fqinje, transmeton Gazeta Metro.


Zemaj ka thënë se Kurti ka premtuar shumë për qytetarët sa ishte në opozitë, por nuk i mbajti këto premtime kur erdhi në pozitë.

“Kush i mashtroi dhe largoi i pari shqiptarët? Albin Kurti, magjistari dhe akrobati. Albin Kurti premtonte bashkim kombëtar me Shqipërinë sa ishte në opozitë, por kur erdhi në pozitë tha se këtë nuk e lejon Kushtetuta. E njëjta Kushtetutë ka qenë edhe sa ishte në opozitë, pra i ka gënjyer qytetarët”, ka thënë Zemaj.

Tutje, Zemaj ka thënë se Kushtetuta e Kosovës nuk e pengon Kurtin që të bëj më shumë për qytetarët e vendit që jetojnë në shtetet fqinje, por se kryeministri nuk po bën asgjë.

“Kush po ju detyron të punoni kundër tyre me këto masa?”, ka pyetur Zemaj-Kurtin lidhur me masat e reja kundër COVID-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë