Loading…

Zelensky vazhdon ‘turin’, viziton ushtarët në Sumy

  • 28/03/2023 | 15:11

Zelensky vazhdon ‘turin’, viziton ushtarët në Sumy

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka vazhduar sot turneun e tij në frontet e  vijës së parë në Ukrainë, duke vizituar Okhtyrka në rajonin verilindor Sumy.


Duke iu drejtuar një turme njerëzish në një shesh në Okhtyrka, Zelenskyy premtoi se qyteti i plagosur nga beteja do të rindërtohej.

“Nuk do të lëmë të mbetet asnjë plagë në trupin e shtetit tonë”, tha ai.

Rikujtojmë se gjatë shtatë ditëve të fundit, udhëheqësi ukrainas ka vizituar rajonet Kherson dhe Kharkiv, pjesë të të cilave u rimorën vitin e kaluar nga Rusia, në zonën e vijës së frontit pranë Bakhmut në rajonin lindor të Donetskut dhe në Zaporizhzhia në jug. /Abcnews

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë