Loading…

Zelensky i patrembur, endet në rrugët e Kiev: Jemi këtu, do ta mbrojmë Ukrainën

  • 25/02/2022 | 18:33

Zelensky i patrembur, endet në rrugët e Kiev: Jemi këtu, do ta mbrojmë Ukrainën

Presidenti Zelensky qëndron në Kiev edhe përkundër faktit se po pritet rënia e kryeqytetit ditëve në vijim, transmeton Gazeta Metro.


Zelensky ka thënë disa herë se nuk do ta lëshojë kryeqytetin dhe do të rrijë aty bashkë me ushtrinë dhe qytetarët e vet.

Ai regjistroi një video në rrugën Bankova së bashku me burrështetasit e tjerë të Ukrainës.

Kështu, ai hodhi poshtë dezinformimin e propagandistëve rusë për gjoja arratisjen e tij nga qyteti./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë