Loading…

Zelensky flet me sekretarin e OKB’së: Veprimet e Rusisë të cilësohen si gjenocid

  • 26/02/2022 | 19:31

Zelensky flet me sekretarin e OKB’së: Veprimet e Rusisë të cilësohen si gjenocid

Presidenti ukrainas është lajmëruar përsëri me një postim në Twtter, duke kërkuar që sulmet e Rusisë ndaj popullit të tij, duke thënë se duhet të dënohet si gjenocid kjo gjendje, transmeton Gazeta Metro.


Zelensky përmes një postimi tha se ka folur me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB’së, Antonio Guterres, nga i cili kërkoi që veprimet e deklaratat e Rusisë të cilësohen si gjenocid ndaj njerëzve.

Kujtojmë se konflikti Rusi-Ukrainë, ka shpërthyer qe tre ditë derisa sulmet po vazhdojnë ende. Edhe kryeqyteti ukrainas mbrëmë u bë qendër e shpërthimeve të njëpasnjëshme, derisa situata nuk është aspak e qetë as në tjerat qytete.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë