Loading…

Zelensky: Do të vijë dita kur Rusia do të humb

  • 07/10/2022 | 08:04

Zelensky: Do të vijë dita kur Rusia do të humb

Rusia është shteti më antievropian në botë, u tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky liderëve gjatë takimit të parë të Komunitetit Politik Evropian, në Pragë.


“Rusia, tani ka vetëm një politikë, luftën kundër Ukrainës, kundër Evropës, kundër botës”, tha Zelensky, duke u kërkuar liderëve të bënin çdo përpjekje për t’i dhënë fund luftës në vendin e tij.

Zelensky bëri thirrje për rritjen e sanksioneve ndaj Rusisë, mbështetje të mëtejshme ushtarake për Ukrainën dhe sigurimin e garancisë derisa vendi i tij të anëtarësohej në NATO.

“Do të vijë dita kur Rusia do të humbasë”, tha Zelensky.

Udhëheqësi ukrainas iu drejtua homologëve të tij në Pragë përmes një lidhjeje me video.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë