Loading…
Zelanda e Re përsëri në alarm: Pako e dyshimt në aeroport
  • 17/03/2019 | 10:50

Zelanda e Re përsëri në alarm: Pako e dyshimt në aeroport

Një aeroport në Zelandë të Re është bllokuar pasi që një pako e dyshimtë, është gjetur në fushën e aeroplanëve, transmeton Gazeta Metro.


Policia e Zelandës së Re e ka mbyllur aeroportin Dunedin dhe ka konfirmuar se skuadra për bomba ka dalë në terren.

“Aeroporti Dunedin momentalisht është i mbyllur. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe skuadra speciale ka dalë në terren për të hulumtuar natyrën e pakos”, thuhet në një njoftim

Sipas Otago Daily Times, pakoja e dyshimt është parë në një çantë, brenda terminalit. Sidoqoftë, kjo ende nuk është konfirmuar.

Kujtojmë se Zelanda e Re aktualisht gjendet në një situatë emergjente, pas sulmit terrorist në dy xhami, ku vdiqën 50 persona./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 22/03/2019 | 23:46
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë