Loading…

Zekaj me ippon mposht garuesin nga Italia, në çerekfinale kundër xhudistit serb

  • 01/07/2022 | 12:24

Zekaj me ippon mposht garuesin nga Italia, në çerekfinale kundër xhudistit serb

Xhudisti kosovar, Shpat Zekaj, ka triumfuar në ndeshjen e parë kundër garuesit nga Italia, Enrico Bergamelli, transmeton Gazeta Metro.


Në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë garuesi kosovar, Shpat Zekaj, e ka mposhtur me ippon Enrico Bergamellin, në kategorinë e 100 kilogramëve.

Zekaj në çerekfinale do të përballet kundër garuesit nga Serbia, Aleksandar Kukolj.

Kujtojmë që në xhudo kanë siguruar medalje të arta në kategorinë e femrave, Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu, ndërsa medalje të bronztë ka arritur garuesi, Akil Gjakova. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë