Loading…

Zeka bëhet nervozë: Nuk ua bëj më kuorumin pozitës

  • 15/10/2018 | 11:26

Zeka bëhet nervozë: Nuk ua bëj më kuorumin pozitës

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka filluar Seanca plenare e Kuvendit në ora 11:00, por ajo ende pa nisur mirë ka shkuar në pauzë për arsye të mungesës së kuorumit.

Por, një deputetë më pak duket se pozita do ta ketë pas pauzës, është deputeti i NISMA’së Milaim Zeka, ai që ka thënë se nuk do të kthehet në këtë seancë deri të enjten, shkruan gazetametro.net.

“Nuk ua bëj më kurrë kuorumin pozitës. Vetëm Ligji për Ushtri kur të vije do të votoj, përndryshe më kurrë”, ka thënë Zeka.

Ndryshe kjo pauzë nga kryeparlamentari Veseli vie pas mungesës së kourimit dhe thirrjes së tij që deputetët të rikthehen në sallë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë