Loading…

Zeka: 15 deputetë të LAA’së do ta mbështesin Haradinajn për kryeministër

  • 20/06/2017 | 19:54

Zeka: 15 deputetë të LAA’së do ta mbështesin Haradinajn për kryeministër

Milaim Zeka nga Nisma për Kosovën ka thënë se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka votat e nevojshme për ta bërë qeverinë e re të vendit.


“Ramush Haradinaj, në bazë të informacionit unë që e kam, i ka votat, i ka numrat”, ka thënë Zeka në RTV Dukagjini.

Sipas tij, PAN, që do t’i ketë 39 deputetë në Kuvendin e ri, duke llogaritur në votat e 15 deputetëve nga partitë e tjera për formimin e qeverisë së re.

Haradinaj “39 deputetë i ka, edhe nja 15 janë diku me të cilët ka biseduar, minimum 15 deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës”, ka treguar Zeka.

“Katër deputetë të Behgjet Pacollit, plus dy, Mimoza Kusari dhe Ilir Deda, a po bëjnë gjashtë, edhe nja 10 i merr prej LDK’së dhe bëhet qeveria”, është shprehur ai.

Zeka ka thënë se këta deputetë do ta mbështesin Haradijan për kryeministër, për interesa të Kosovës, pa i pyetur partitë e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë