Loading…

Zbuten punëtorët e Vucicit në Kosovë: Lista Srpska nuk do të jetë pengesë për formimin e Qeverisë

  • 13/12/2019 | 08:45

Zbuten punëtorët e Vucicit në Kosovë: Lista Srpska nuk do të jetë pengesë për formimin e Qeverisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka përfaqësuesit dhe njerëzit që janë përgjegjësit për trazirat dhe ngjarjet në Veri të vendit, ata janë Lista Srpska, të cilët udhëheqës e kanë bosin e krimit Milan Radojicic, shkruan Gazeta Metro.


Ndonëse në fillim këmbëngulën dhe kërcënuan, tani ata zbuten, kështu ministri në detyrë për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtic, ka deklaruar se Lista Srpska nuk do të jetë pengesë për krijimin e institucioneve të reja.

“Lista Srpska nuk do të jetë pengesë për formimin e Qeverisë së Kosovës”, kështu ka deklaruar Jetvic.

Në një takim lamtumirës me ambasadorin italian në Kosovë Pierre Cristoforo Sardi, Jevtic ka thënë po ashtu se, kërkesa minimale e serbëve është që të mos ketë diskriminim ndaj popullit serb në Kosovë dhe përfaqësuesve politik./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë