Loading…

Zbulohet testamenti i Princi Philip, lë pasuri edhe punonjësve

  • 28/05/2021 | 23:53

Zbulohet testamenti i Princi Philip, lë pasuri edhe punonjësve

Duka i Edinburgh, i cili u nda  nga jeta më 9 prill të këtij viti, ka lënë një testament të vlerësuar prej 30 milionë funtash.


Sipas revistës “The Sun’s Fabulous”, Princi Philip ka përfshirë në testament edhe tre punonjësit e tij më të afërt, duke ju lënë atyre pasuri.

Siç bëjnë të ditur mediat e huaja, ai ka lënë 42 milionë dollarë pasuri për sekretarin e tij privat Brigadier Archie Miller Bakewell, William Henderson dhe shërbëtorin Stephen Niedojadlo.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë