Loading…

Zbulohet se kush është personi me xhaketë të kaltër, që sulmoi policin e Kosovës ditën kur u arrestua Djuric

  • 30/03/2018 | 10:59

Zbulohet se kush është personi me xhaketë të kaltër, që sulmoi policin e Kosovës ditën kur u arrestua Djuric

Personi me xhaketë të kaltër i cili goditi njërin nga pjesëtarët e Njësisë Speciale të Policisë gjatë përpjekjes së tyre për të arrestuar të hënën Marko Gjuriqin, quhet Branisllav Ristoviq, i njohur me nofkën ‘Bane’ dhe është nga Zveçani, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.


Sipas këtyre burimeve, Ristoviq i njohur si kontrabandist në veri, një ditë pas ngjarjeve të ditës së hënë ka ikur nga territori i Kosovës.Ai është i njohur për pjesëtarët e Policisë në atë pjesë, për shkak të veprimtarisë së tij ilegale.

“Bane është kontrabandist dhe sjell në Kosovë ilegalisht artikuj të ndryshëm ushqimorë nga Serbia. Ai furnizon depon kryesore ‘Katarina’ që ndodhet në hyrje të fshatit Grabovac afër Zveçanit, prej nga pastaj furnizohen pothuajse të gjitha dyqanet me artikuj ushqimorë në veri”, kanë thënë burimet.

Ndryshe, edhe pse lokacioni i tij aktualisht është një sekret i mbajtur rreptësisht, është mësuar nga burime të sigurta se Ristoviq ndodhet në qytetin e Krushevcit në Serbi. Në anën tjetër, policia në veri të Mitrovicës ka bërë të ditur për KosovaPress se akoma nuk kanë asnjë informacion rreth personit në fjalë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë