Loading…

Zbulohet se kush e dekoroi trenin rus (Foto)

  • 18/01/2017 | 11:19

Zbulohet se kush e dekoroi trenin rus (Foto)

Gazeta serbe “Politika” shkruan sot se dekorimin e trenit i cili u nis të shtunën nga Beogradi për në Mitrovicën Veriore e ka paguar e ashtuquajtura Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, drejtor i të cilës është Marko Gjuriq.


Sipas kësaj të përditshmeje për këtë çështje ishte organizuar një thirrje publike, ndërsa, puna i është besuar një dizajneri grafik dhe fotografit Andrej Vasiljeviq.

Treni serb i cili u kthye mbrapsht në Serbi nga autoritetet kosovare brenda ishte i vizatuar me freska të manastireve serbe dhe nga jashtë me mesazhe “Kosova është Serbi” në 21 gjuhë.

treni7

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë